Załóż bloga Zaloguj siępieniadzezkredytu

Kredyty gotówkowe  pomysł na spełnienie marzeń

kredytt | 23 Czerwiec, 2017 10:06

Kredyty gotówkowe – pomysł na spełnienie marzeń

Kredyty gotówkowe są dla wielu z nas jedynym sposobem na spełnienie swoich planów czy marzeń. Podpisując jednak umowę kredytową, musimy być świadomi wszelkich konsekwencji, a także wiedzieć, jak postępować w sytuacjach wyjątkowych, na przykład przy rezygnacji z kredytu, czy spłacie przed terminem.

Rezygnacja z kredytu

Jeśli zaciągnęliśmy pożyczkę w banku, ale jednak okazało się, że nie mamy takiej potrzeby, zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim mamy 14 dni na rezygnację ze zobowiązania. W takiej sytuacji musimy złożyć pisemne oświadczenie, dostarczając je bezpośrednio do placówki banku lub wysyłając listem poleconym z potwierdzeniem dostarczenia i odebrania. Jeśli w ciągu tych dwóch tygodni kwota kredytu gotówkowego została przelana już na nasz rachunek, należy niezwłocznie ją zwrócić do kredytodawcy w ciągu 30 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Trzeba jednak wiedzieć, że do kwoty kredytu należy doliczyć odsetki za okres od dnia wypłaty do dnia spłaty zadłużenia. Pamiętajmy, że każdy kredytobiorca ma prawo do odstąpienia od umowy kredytowej w ciągu 14 dni od jej zawarcia, jeśli bank nas o tym nie poinformuje, możemy powołać się na art. 45 ustawy o kredycie konsumenckim i uniknąć spłacenia odsetek i pozostałych kosztów kredytowych.

Opóźnienie spłaty

Może również zdarzyć się sytuacja, w której uda nam się spłacić kredyty gotówkowe przed ustalonym terminem. Wtedy bank ma prawo pobrać od nas dodatkową opłatę za spłatę kredytu przed terminem jeśli zdecydowaliśmy się na stałą stopę oprocentowania lub jeśli kwota spłacanego w okresie 12 kolejnych miesięcy kredytu jest wyższa niż trzykrotność przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Możliwość wcześniejszej spłaty kredytu dotyczy osób, które otrzymały maksymalnie 255.550 złotych. Zanim więc podpiszemy umowę kredytową, warto przedyskutować wszelkie możliwości z pracownikiem banku i zapytać o pewne kwestie. W ten sposób będziemy świadomymi kredytobiorcami, którzy wiedzą z czym wiążą się kredyty gotówkowe, a także odnajdziemy się w każdej sytuacji.

Sprawdź również https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz
 authimage
 
 
 
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.